EnvisionTec Ultra HD

Drukarka EnvisionTec ULTRA® 3SP™ / 3SP™ HD bazuje na technologii 3SP. Modele są więc wykonywane ze specjalnych, fotoutwardzalnych żywic, które twardnieją pod wpływem wiązki lasera.

Urządzenie sprzedawane jest w pakiecie ze specjalistycznym oprogramowaniem, które pozwala na łatwe i szybkie generowanie struktur podporowych dla wytwarzanych modeli. Program pozwala także na dzielenie modeli 3D CAD. Dzięki zastosowaniu technologii 3SP modele nie posiadają schodkowanej powierzchni, typowej dla wydruku w technice przyrostowej. Grubość warstwy wynosi 0,03 mm, precyzja w osiach X i Y osiąga natomiast nawet 0,025 mm.
EnvisionTec wytwarza urządzenia dedykowane dla jubilerstwa, medycyny, lotnictwa, protetyki czy przemysłu. Dzięki technologii 3SP odtwarzanie modeli stało się bardzo szybkie i precyzyjne. Co więcej, tworzywa wykorzystywane do wydruku są trwałe i odporne na działanie wysokich temperatur. Z powodzeniem mogą zastępować wosk, dzięki czemu można ich używać do produkcji metodą materiału traconego.
W ofercie znajdują się różne tworzywa, w tym także materiały elastyczne oraz przezroczyste. Wykorzystywane żywice doskonale imitują szereg innych tworzyw, takich jak chociażby ABS, PC, PE, PP.

Największe zalety urządzenia:

  • To samo tworzywo pełni role budulca, jak tez podpory na czas wydruku.
  • Częściowo utwardzona struktura supportowa, którą możemy łatwo zdejmować.
  • Urządzenie działa w technologii plug-and-play oraz posiada wbudowany ekran dotykowy.
  • Dzięki technologii layerless powierzchnia modeli jest idealnie gładka.
  • Brak wielu ruchomych elementów ułatwia używanie i serwisowanie maszyny.

Specyfikacja techniczna

Precyzja: 
0.002” (50 µm) w osi X i Y;
0.0010” x 0.0040” (25 - 100 µm) oś Z

Wielkość komory roboczej X, Y, Z: 
266 x 177,8 x 193 mm

Materiał

Żywice akrylowe
E-Denstone EnvisionTEC

Gwarancja

24 miesiące na źródło światła
12 miesięcy na całe urządzenie