Drukarki 3D od EnvisionTec to najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania do drukowania 3D z żywic utwardzanych UV. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego lasera UV o wyjątkowej precyzji, wielkość plamki rzucanej na taflę żywicy wynosi zaledwie 5-6 μm. W przypadku technologii DLP wielkość plamki osiąga wymiary 4-5 μm. Urządzenia EnvisionTec są także wyposażone w moduły, dzięki którym geometria oraz wielkość plamki rzucanej na żywicę w każdym punkcie stołu roboczego jest niemalże identyczna. 

Technologia 3SP:

Dzięki zastosowaniu specjalnej, ruchomej głowicy (ruch w osi Y) oraz systemu luster - wiązka lasera jest rozbijana na 66 000 punktów, rzucanych na płaszczyznę roboczą. Wysokość głowicy laserowej nad utwardzaną taflą jest w każdym miejscu taka sama, dzięki czemu nie dochodzi do optycznych zniekształceń rzucanej wiązki. Umożliwiło to zastosowanie ruchomej platformy roboczej (oś Z), która w miarę postępu drukowania zanurzana jest coraz głębiej w komorze roboczej urządzenia. Dzięki podgrzewanym strefom, model zanurzony w płynnej żywicy utrzymuje stałą temperaturę i nie jest poddawany skurczowi liniowemu.

Technologia DLP:

Dzięki specjalnemu procesorowi DLP of Texas Instruments - obraz rzucany przez przemysłowy projektor jest modulowany w kilkudziesięciu strefach. Każde pole robocze drukarki jest podzielone na co najmniej 16 stref, a każda obsługiwana jest przez przypisany do niej moduł DLP na procesorze. Dzięki temu zniekształcenia optyczne rzucanego obrazu na skrajnych końcach pola roboczego nie przekraczają 1 %. Biorąc pod uwagę wielkość plamki światła, wynoszącą zaledwie 4-5 μm są to odchylenia niemające wpływu na jakość drukowanych obiektów.

Zalety:

Każda drukarka 3D od EnvisionTec może obsługiwać szeroki wachlarz żywic o różnych właściwościach. W sprzedaży dostępne są m. in. żywice:

  • imitujące ABS
  • imitujące szkło - o wysokim stopni przezierności
  • odporne na wysokie temperatury (do 140 °C)
  • dedykowane do wydruku insertów do form wtryskowych
  • dedykowane dla laryngologii - wydruk wkładek dousznych 
  • dedykowane dla stomatologii - z atestem FDA do użytku wewnątrz jamy ustnej, do wydruku szablonów chirurgicznych, mostów, koron, licówek itp.
  • imitujących wosk - do tworzenia modeli pod odlewy metodą materiału traconego (wypalanie bezresztkowe)

Urządzenia posiadają wszystkie certyfikacje i spełniają wszystkie normy i wymogi Unii Europejskiej.

Każda drukarka 3D posiada 12-miesięczną gwarancję oraz polski serwis techniczny i obsługę klienta. W cenie urządzenia oferujemy także jego transport do siedziby kupującego, instalację, uruchomienie oraz szkolenie z obsługi. Oferujemy także części zamienne i materiały eksploatacyjne do wszystkich urządzeń marki EnvisionTec.

Nie wiesz, jakiego urządzenia potrzebujesz? Skontaktuj się z nami - oferujemy darmowe konsultacje i doradztwo w zakresie wdrażania drukarek 3D dla potrzeb produkcji i prototypowania w przemyśle, medycynie, lotnictwie oraz innych.